Гимназија ”Исидора Секулић” организовала је седми по реду Фестивал школског театра и филма на страном језику Foreign Language Drama and Film Festival.

Фестивал је одржан 8. маја, a представе су изведене у Свечаној сали Гимназије “Исидора Секулић”.

Присутне је поздравила директорка Гимназије, Татјана Пејовић Себић, нагласивши да се фестивал ове школске године обнавља после четворогодишње паузе, а од ове године нема такмичарски карактер: фокус је искључиво на афирмација ученичког стваралаштва, талента и знања.

Након уводне речи, фестивал је отпочео ауторским филмом ученика наше гимназије I`ve got your back. На Фестивалу су учествовали гости из Шабачке гимназије са представом Gloria, и Гимназија “Свети Сава” из Београда са мјузиклом Бриљантин.

На фестивалу је учествовао и бенд Гимназије који је све присутне поздравио са две песме на енглеском и шпанском језику.

Циљ фестивала је да се кроз сусрете ученика и наставника подстиче уметничко стваралаштво младих, развија мултикултуралност и вишејезичност и прати развој младих талената. Фестивал је и прилика да се размене искуства, повежу школе негујући позоришну уметност.

Штампан је и Билтен који садржи најважније информације о учесницима, школама, секцијама и представама.

Босиљка Трифуновић Верначки, професорка енглеског језика, аутор је и координатор фестивала.